مشاور ارشد صنعتی وزیر نفت گفت: باید به شرکت‌های ایرانی در ساخت تجهیزات صنعت نفت میدان داد و در این حال، شرکت‌های داخلی هم توان خود را برای رقابت با شرکت‎های خارجی در عرصه کیفیت، قیمت و زمان انجام کار تقویت کنند.

محمدرضا نعمت‌زاده، شامگاه سه‌شنبه (سوم بهمن ماه) در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی کیش، در بازدید از غرفه شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: در سال‌های اخیر قابلیت‌هایی در زمینه طراحی، مهندسی، اجرا و ساخت و تولید تجهیزات نفتی در کشور ایجاد شده است که باید به بهترین شکل از این توان استفاده کرد.

این مقام مسئول گفت: اگر می‎خواهیم فرمایش‌های مقام معظم رهبری درباره اشتغال‌زایی، تولید و استفاده از کالاهای داخلی محقق شود، مدیران ما باید مسئولیت بهره‎مندی از کالاهای ساخت داخل را بپذیرند و در این حال،  شرکت‌های داخلی هم توان خود را برای رقابت با شرکت‎های خارجی در عرصه کیفیت، قیمت و زمان انجام کار تقویت کنند.

نعمت‎زاده ادامه داد: ایران با تجربه بیش از ۱۰۰ سال کار در صنعت نفت، باید امروز به عنوان هاب طراحی، مهندسی و ساخت تجهیزات این صنعت نقش‎آفرینی کند.

مشاور وزیر نفت با اشاره به گشایش‌های حاصل از برجام عنوان کرد: باید از این گشایش‎ها به منظور انتقال فناوری و تقویت توان شرکت‎های سازنده تجهیزات در کشور بهره برد.

وی اظهار کرد: مهندس زنگنه بر استفاده حداکثری از توانمندی‎های داخلی تاکید دارد و امیدوارم روز به روز شاهد رشد و توسعه روزافزون در میان شرکت‎های تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور باشیم.

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی کیش، از دوم بهمن ماه امسال در جزیره کیش آغاز به کار کرده است و پنجم بهمن ماه به کار خود پایان می‌دهد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت